PiRE GERÇEKLER – BiLMENiZ GEREKENLER

Kedi pire

Kedi Pire
Boyutu 1/16 ila 1/8 inç uzunluğunda Renk kahverengi kırmızımsı kahverengi, siyah, son derece küçük, kurşun kalem kurşun boyutundadırlar.

Pireler , hayvanların ve insanların kanını emen ve milyonlarca yıldır yaşam alanlarımızı istila eden haşere türüdür. Pireler bir hayvan ve bir insan parazitidir. İç mekanda, tipik bir odada, pirelerin% 5’i evcil hayvanlarda bulunur. Pirelerin% 10’u hala halıdaki pire kozasında olacak. Olgunlaşmamış pirelerin yüzde 35’i pire larvası olacaktır. Doğmamış pirelerin% 50’si yine pire yumurtalarında olacaktır. Bu nedenle pire kontrolü acil ilaçlama yapılması gereken bir durumdur.

Pire yaşam döngüsü, kelebek yaşam döngüsüne benzer. Dişi pire grub benzeri larvalara dönüşen yumurtalar bırakır. Ardından larva pupa haline gelir ve bir kozanın içine yerleşir. Bir ev sahibinin yaşamlarına başlamasını ve ardından kan emmeye başlamasını beklerler. Pireler hayatlarının pupa aşamasında 1 yıla kadar kalabilirler.

Yürüme, elektrik süpürgesi vb. Neden olduğu titreşimler oluştuğunda – pire içgüdüsel olarak kozasından çıkar ve sıcak kanlı hayvana atlar. Buna “pupa kapağı” denir. Bütün bunlar saniyeler içinde olur. Yeni yumurtadan çıkan pire üç metreye kadar zıplayabilir. SADECE kanla beslenir ve yetişkin bir pire 100 gün boyunca kan emme olmadan yaşayabilir. Bir dişi pire yumurta koymak için kanlı bir yemek yemek zorundadır. Buna ek olarak, ilk kan yemeğini yedikten 36-48 saat içinde yumurta bırakır. Bir dişi pire, ömrü boyunca 2.000 yumurta bırakabilir.

Pireler çok küçük canlılardır, yetişkinler bir inç büyüklüğün 1 / 8’idir. Yandan kenara yassı bir gövdeye sahiptirler, kan emmelerine yardımcı olan delici ağızları vardır. Pireler genellikle yatak böcekleri, bitler ve keneler ile karıştırılır. Bununla birlikte, pire görünüşte kırmızımsı kahverengiden siyaha, ayrıca kanatsızdırlar.

PİRE YAŞAM DÖNGÜSÜ

Yeraltı termitinin resmi

Pireler sorunsa, derhal tedaviye başlamanız gerekir. Tedavi edilmeksizin ortadan kalkacaklarını beklemek ya da düşünmek işleri daha da kötüleştirir. Eğer pireler evcil hayvanınızda ise, evinizde olduklarından emin olabilirsiniz. Aslında, yetişkin pireleri zamanlarının çoğunu hayvanlar üzerinde geçirirken, yumurtalar, larvalar ve pupa aşamaları halılarınızda, kilimlerinizde, favori sandalyenizde, süpürgelik boyunca, yer çatlaklarında ve evin ve bahçenin diğer alanlarında yaşar. Evcil hayvanınızın nereye gittiği ve büyük olasılıkla “ilerletici” olduğu veya evcil hayvanınızın uyuduğu her yerde yaşam döngüsünü tamamladıkları yerlerde bulunabilirler.

Pireleri kontrol etmek – ve onları sürekli olarak evcil hayvanınıza yeniden istila etmelerini ve ailenizi etkilemelerini engellemek için – evcil hayvanlarınızdan onlardan kurtulmalı ve evinizde ve evcil hayvanlarınızın sık olduğu pirelerde ortadan kaldırmalısınız.

Dişi pire, ömrü boyunca toplam bine kadar olan birkaç yumurta bırakır. Yumurtalar evcil hayvanın üstüne koyulur ve çoğu zaman, evcil hayvanların zamanlarının çoğunu geçirdiği yerlere düşer. Evcil hayvan yatakları, zemin boşlukları, halılar, süpürgelikler boyunca ve en sevdikleri uyku ve uyuklama alanlarına yakın alanlar özellikle yumurtaların bulunduğu yerlerdir. Bu yumurtalar bacaksız larvaya dönüşür. Larvalar bir kozaya dönüşür ve çevresel koşullara bağlı olarak, beş gün kadar kısa bir sürede yetişkinler olarak ortaya çıkar. Yetişkin pireler daha sonra çiftleşir (evcil hayvanınızın kan yeminden sonra) ve sonra yumurtlarlar. Ömür devri daha sonra tekrarlanır – kontrol önlemleri bu döngüyü kırana kadar. Toplam yaşam döngüsü 25 günden birkaç aya kadar sürebilir. Yumurtadan çıkan pire yumurtaları sıvı azotla dondurulmuş ve tekrar canlandırılmıştır!

Yetişkin pirelerin öldürmesi çok zordur. Küçük bedenleri bir kat zırh gibidir. Çoğu böcek gibi, onları da soğuktan koruyan bir “antifriz proteini” vardır. Vücutları balmumu kağıdına benzer. Spreyleri ve kimyasalları, özellikle de yetişkinlerin çok az kontrolüne neden olan su bazlı spreyleri tutar ve püskürtür. Bu nedenle gece pire kontrolü mümkün değildir. Pire ömrünü ve yumurta döngüsünü kontrol etmelisiniz ve bu doğru haşere kontrol uygulaması ile minimum 3-4 hafta sürebilir.

Pire kontrolü tedavisine başlarken hatırlanması gereken en önemli şey, pire sadece 1 besin kaynağı ile beslenmesidir. Kan. Bu kadar. Ne fazla ne eksik. Yetişkin pireler, kan emici ağız bölümlerini geçerek kanla beslenir ve olgunlaşmamış pireler yetişkinlerin kurumuş kan dışkısı ile beslenir. Yetişkin pire kan dışkı olgunlaşmamış pire bulunduğu ve sorunun kaynağı budur. Yetişkin pire problemini çözün, olgunlaşmamış pire öldürün ve yeni bir istila salgını önlemek için deneyin ve pire problemleri büyük ölçüde azalacak. Bu, ancak profesyonel ilaçlama uygulaması ile kapsamlı bir tedavi ile elde edilebilir.

!!! Pireler ayrıca hastalıkları da iletebilir. Tifo ateşi ve hıyarcıklı veba, en kötüsüdür (ve şükürler olsun ki, iletmek için fazla bir şey yoktur). Fakat aynı zamanda tenyaları köpeklere, kedilere ve hatta küçük çocuklara bulaştırabilirler !!!

Başarılı bir pire kontrol programı için yaptığınız şey çok önemlidir. Bu tedaviyi yapmaya karar verdiğinizde, evinizi tedavi etmeden hemen önce ve sonra yapmanız gereken önemli şeyler vardır.

ADIM ADIM PiRE TEDAViSi

Pire Tedavisinden Önce Yapmanız Gerekenler

 1. Evcil hayvanların nerede zaman geçirdiğini gözlemleyin – evin içinde ve dışında. Evcil hayvanınızın zamanının çoğunu uyuyarak geçirdiği bölgeler, yetişkin pirelerin ve olgunlaşmamış pirelerin çoğunun bulunacağı yerlerdir. Bir köpek kulübeniz, yastığınız ya da kafeniz varsa, bu alanların iyice temizlenmesi ve sterilize edilmesi gerekir.
 2. Evcil hayvanlara “hayvan üstü” pire spreyi uygulayın. ORAL pire ilacı kullanmaktan kaçının *. Yeniden istila etmekten kaçınmaya yardımcı olmak için, taze işlenmiş evcil hayvanların tedavi edilene kadar evinize veya bahçenize geri dönmesine izin vermeyin.
 3. Vakum halılar, zeminler, kilimler, perdeler, döşemeli mobilyalar, şilteler ve minderler. Tek kullanımlık bir torbayla bir vakum kullanın ve plastik bir torbayı yakarak veya kapatarak atın.
 4. Tüm hayvan yataklarını yıkayın veya imha edin.
 5. Ahşap ve fayans zeminleri, oluklara, çatlaklara ve süpürgeliklere özellikle dikkat ederek temizleyin veya vakumlayın.
 6. Sundurmaları, basamakları ve güverteleri süpürün.
 7. Çimenleri kesin ve bahçeye püskürtmeden önce döküntü ve dağınıklığı giderin.
 8. Tüm açılmamış yiyecekler dolaplara veya buzdolabına örtülmeli veya yerleştirilmelidir. Yiyecek hazırlama yüzeyleri ve kapları örtülmelidir.

ADIM ADIM PİRELERDEN KURTULMAK YÖNTEMLERİ

 1. Pireler mobilyaların altında, halılarda, pencerelerin yanında, koltuklarda minderlerin altında, sandalyelerde ve hayvanların uyuduğu yerlerde yaşarlar. Hayvanların uyuduğu veya dinlendiği alanları iyice süpürmek (süpürmemek) çok önemlidir. Tüm zemin yüzeylerinin (halı veya parke zemin) iyice süpürülmesi, yetişkin pirelerin ve yumurtaların toplanmasına ve çıkarılmasına yardımcı olur. Elektrikli süpürgenin halılardaki titreşimi olgunlaşmamış bit larvalarının çatlamasına neden olur. Bu, vakumlamanın etkinliğini daha da arttırır. Düzenli olarak TEMİZLİK , iç mekanlarda yapılabilecek en iyi tek kontrol yöntemidir. Pire torbanın içinde yaşayabileceği için ilk işlemden önce, elektrikli süpürge torbasını TEMİZLİKTEN sonra atmak en iyisidir.

Tedaviden Sonra Vakum Yapmayın! Tedaviden ÖNCE vakumlama şarttır. Tedaviden önce vakumlama yapmak, yetişkin pirelerin aktif hale gelmesine ve etrafta zıplamasına neden olur. Aynı zamanda halıda “pupal kapakçığa” neden olacak titreşimler yaratacaktır. Bütün bunlar, TEMİZLİK pire emme şansını arttırır. Sonra HEMEN zeminlere profesyonel pire ilaçlama firmasının uygulama yapması gerekmektedir. İşlemden sonra, en az 48 saat boyunca TEMİZLİK yapmayın, bu, uyguladığınız kimyasal engeli eşit ve sabit tutar. TEMİZLİK onu yok edecektir.

2. Tüm Katlara, Halılara, Kumaş Mobilyalarına ve TÜM Mobilya Altına Sprey Uygulamadan önce tüm insanlar ve hayvanlar uzaklaştırılmalıdır. Bu pire ilaçlama uygulaması pire yumurtlamaların önlemeye yardımcı olacak ve ayrıca pire yaşam döngüsünün bozulmasına yardımcı olacak bir böcek büyüme düzenleyicisi içerir. Pire ilaçlarında kullanılan ilaçlar en temelde pire doğum kontrolüdür. Çoğu pire ilaçları 6 aya kadar dayanır, güneş ışığına maruz kalmadığında ise 8 aya kadar dayanır. Geçmişte pire ilaçlama uygulaması yapmamış iseniz veya bir pire ilacı kullanmamışsanız, o zaman muhtemelen bulunduğunuz ortama pire almanızın nedeni budur.

Evin diğer ucundan başlayarak, tüm halıları, zeminleri, kumaş mobilyalarını (minderlerin altında ve altında), kilim ve halıların altına, pencere pervazına, evcil hayvan yatağına, evcil hayvan dinlenme alanlarına ve tüm zeminlere püskürtün. Yolunuzdaki tüm alanları doyurmak için püskürtme yaparken süpürme hareketi kullanın. hızlı çalışın ve hafif bir sis uygulayın. Tüm alanlara püskürtün ve çıkış kapısına doğru gidin. Tüm insanlar ve hayvanlar kuruyana kadar işlenmiş yüzeylerden uzak durmalıdır.3

İLAÇLAMA UYGULAMASI YAPILMADAN ÖNCE YAPMANIZ GEREKEN BİRKAÇ ŞEY VAR.

 1. Klima sistemini kapatın.
 2. Yanmış veya açık olan gaz cihazının kapalı olduğundan emin olun.
 3. Akvaryumları fişten çekin ve plastik bir örtü veya havlu ile örtün.
 4. Tüm tavan vantilatörlerinin kapalı olduğundan emin olun.
 5. Bütün pencereleri kapatın.
 6. Ev içindeki dolap kapıları dahil tüm kapıları açın.

5. Hayvanlar üzerinde Pire Kontrolü – Hayvanlar davranın! Köpekler ve kediler savaşın en önemli parçasıdır. Onlar olmadan pire hayatta kalamaz. Tezgahtaki pire dalışı ve şampuanların çoğu genellikle uzun süreli kontrol sağlamaz. Çünkü sadece ıslak olduklarında çalışırlar. Kuruduklarında öldürme eylemi kaybolur.

“Hayvan pire ve kene kontrolü üzerine” için, evcil hayvanınıza günlük olarak ilaç püskürtülmesini öneririz. Pire öldürücü ve pire yumurtalarının kuluçkalanmasını ve yetişkin pire üremesini önlemeye yardımcı olan bir büyüme düzenleyicisi (IGR) içerir. Hafif bir alkol kokusuna sahiptir ve köpekler, kediler, yavru kediler, köpek yavruları vb. İçin mükemmel şekilde güvenlidir.

Hayvanlar üzerinde pire spreyi kullanırken, ellerinizi gözlerinin üzerinde tutun ve tüm vücutlarını sisleyin. Kulakların arkasına, bacaklarının altına ve arka kısımlarını çok iyi sıktığınızdan emin olun. Spreyle ilaçladıktan sonra evcil hayvanınızı yıkamayın, ancak önce evcil hayvanınızı iyi bir evcil hayvan şampuanı ile yıkayabilir ve sonra pire ilaçları ile spreyleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçiniz.

ALO İLAÇLAMA HATTI