Görünüme göre değişen çeşitli türler vardır, ancak yetişkinlerin tümü sekiz ayaklı yuvarlaktır. Tüm keneler yalnızca omurgalıların kanında beslenir ve kan besleyicileridir. İki keneler ailesi vardır: sert keneler ve yumuşak keneler. Hayatlarında dört aşamaları vardır: yumurta, larva, nimf ve yetişkin. Çoğu kene, konakçıyı besleyen ve tek bir kan öğünü alarak larvaları, perileri ve yetişkinleri olan 3-ev sahibi bir yaşam döngüsüne sahiptir. Yetişkinler büyük konaklar üzerinde beslenirken, larva ve nimfalar küçük ve orta büyüklükteki konakçılarla beslenir. Kene yaşam döngüsü 1-3 yıl içinde tamamlanır.

mersin kene ilaçlama
mersin kene ilaçlama

Yetişkin keneler, ev sahibi hayvanın vücudunda çiftleşiyor. Çiftleşme sonrası, dişi yumurtalarını yere bırakır. Onlar larva aşamasında olduklarında altı bacaklı “tohum keneler” denir. Bu larvalar bir kan yemeği için bir ev sahibi arar, sonra yere düşer ve sekiz ayaklı keneler olarak ortaya çıkar.

Patojen taşıyan herhangi bir hastalık, tüm kenelerin yaşam döngülerinde taşınır.

Keneler kan öğünü almak için hayat pire atlamayacaklar. Yaprakları ya da çimenli alanlardan geçerken konakçıyı kavrayacaklar, onlar alt bacaklar üzerinde toplanırlar. daha sonra bir kan yemeği için vücudu tararlar. Uzun otların, yabani otların, çitlerin ve binaların yanlarından geçmek için uygun bir ev sahibi beklemek zorunda kalıyorlar. Konakta bulunan kokuları, titreşimleri ve soluk veren karbondioksitleri algılayabilir ve geçen konakçıya düşebilir veya tırmanabilirler. Onlar zona, pencere pervazları, sideler altında çatlak ve çatlaklar içine girer ve geçen bir ev sahibi için beklerler. Tüm çatlak ve çatlakları önerilen kene ilaçlama uygulaması ile ilaçlamak önemlidir. Giysilerin içine de getirilebilirler ve altı ay boyunca% 93-100 bağıl nem ile hayatta kalabilirler, ancak nem% 65’in altında tutulduğunda birçok keneler içeri girer.. 

Kene ve Kene hastalıkları

Keneler ciddi hastalıklar taşıyabilir. CDC’ye göre, 2002 yılında 23.000’den fazla Lyme hastalığı vakası kaydedilmiş ve 10 vakadan 9’unun bildirilmediği bildirilmiştir. Bu hastalık ilk olarak Lyme, Ct. 1975’te, o zamandan beri, bu hastalık organizmasının doğal olarak meydana geldiği bilinmektedir. 

Kene hastalığına, insanları ve evcil köpeklerini ve aynı zamanda yaban hayatı türlerini etkileyen bir spiroket (bir tür bakteri-Borrelia burgdorferi) neden olur. Doğu ve Orta Amerika Birleşik Devletleri’nde, bu hastalık organizmasına temel olarak ak kuyruklu geyik ve bazı kemirgen türlerine saldıran sert bir kene neden olur. Pasifik kıyı bölgelerinde Ixodes denilen benzer bir bakteri bize neden oluyor. Bu kene iki yıllık bir döngüye sahiptir.  Genellikle hayvanın vücuduna bağlanırlar, beslendikten sonra koruyucu bölgeleri aramak için yere düşerler. Alanlar artık kene ilacı ile püskürtülmelidir. 

Kene ıssırığı hastalığı  ile enfekte olduğunda, bir kişi grip benzeri semptomlar yaşayabilir ve bir boğa gözü şeklinde kırmızı bir döküntü geliştirebilir. Kene ıssırığı hastalığının semptomları o kadar yakından grip taklit ettiğinden, sıklıkla tanı konulmaz ve tedavi edilmezse daha ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Kene ısırıkları yüksek ateşe, neden olurlar. 

Mersin Kene ilaçlama, Tüm Kene çeşitleri için ilaçlama uygulaması yapmaktayız. Kene ilaçlama için bizi arayınız. Profesyonel Kene ilaçlama hattı.

Kene Nasıl Çıkartılır ?  Video Bilgilendirme Amaçlıdır. En yakın Sağlık Kurumuna Gitmenizi Öneriyoruz.

Bizi Arayın…

ALO İLAÇLAMA HATTI