EV FARE FARE KONTROLÜ VE HASTALIK GERÇEKLER

Sıçanlar ve Fareler, çeşitli hastalıkların insanlara ve evcil hayvanlara yıllarca yayılmasından sorumluydular. Ancak bugün, sanitasyon, etkili ilaçlar ve kemirgen ve böcek kontrol programlarındaki gelişmeler nedeniyle, kemirgenlerin hastalık tehdidi eski zamanlarda ki kadar önemli değil. Ancak kanalizasyon, çöp vb. Alanlarda seyahat eden kemirgenlerin alışkanlıklarından dolayı, hala insan ve hayvan hastalıklarının bulaştığı vakalar vardır ve ayrıca sıçanların ve farelerin insanlara yakın yerlerde yaşadığı şehirlerde hastalık salgınlarının potansiyeli de vardır. Ancak tehdit küçük olsa da, her zaman akılda tutulması gereken bir potansiyeldir.

Sıçan ve fare veya parazitler tarafından bulaşan daha yaygın hastalıklardan bazıları şunlardır:

 1. Veba – sıçanlardan oryantal sıçan pire tarafından insanlara yayılır.
 2. Murine Typhus – enfekte sıçanlardan insanlara da oryantal fare pire tarafından bulaşan bir bakteriyel organizmadan kaynaklanır.
 3. Rickettsial çiçeği – ayrıca bakteriyel bir organizmanın neden olduğu fareler tarafından farelerden insanlara bulaşır. 
 4. Salmonelloz (akut gıda zehirlenmesi) – kanalizasyonlarda, canlı stok tesislerinde, fosseptiklerde, çöplüklerde, çöplerde ve benzer ortamlarda gelişebilen bir bakteriden kaynaklanır. Bu sıçanlar ve fareler tarafından fekal dışkılama tarafından yayılır.
 5. Sıçan Isırığı Ateşi – hem sıçan hem de farelerin tükürüklerinde yaşayabilen bir bakteriden kaynaklanır. Günlerce sürebilir ve bazen ölümcül olan grip benzeri belirtileri vardır.
 6. Leptospirosis, Lenfositik koriomeningit, trichinosis, tifo, dizanteri ve diğerleri gibi.

EV FARESİ FARE İSTİLASI BELİRTİLERİ

Sıçanlar ve fareler neredeyse her zaman keşiflerine yol açabilecek işaretler bırakırlar. Aramak için işaretler şunlardır:

 1. Dışkı (kritik)
 2. Yuve ve yollar
 3. Yağ izleri veya tırnak işaretleri
 4. İdrar Lekeleri (İdrar siyah bir ışıkla parlar)
 5. Canlı veya ölü kemirgenler
 6. Kemirgen sesler ya da etrafta dolaşıyor
 7. Kemirgen kokular (özellikle fareler)

PERAKENDE EV FARESİ FARE YEMLER SATIN ALMAYIN

Ziraat mağazalarında satılan fare yemlerinin çoğu profesyonel kullanım yemleri olarak aynı cezbedici veya aktif maddeleri içermez. Her ne kadar ambalaj ve reklamlar ikna edici görünebilir olsa da, milyonlarca lira tüketiciler tarafından yılda sadece çalışan olmayan kemirgen yem ürünleri üzerinde harcanıyor. Bu nedenle, en yüksek kalite , yalnızca en iyi Profesyonel Kalite sıçan ve fare kontrol ve yem ürünlerini mümkün olan en düşük fiyata sunmayı taahhüt etmektedir. Konferansa ve bağlılığımıza güvenebilirsiniz .

TÜRLERE GÖRE FARE KONTROLÜ

Sıçanların nasıl öldürüleceği hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın.

EV FARESİ VE FARELER

Ev faresi

Ev faresi

Vücut 2-5 inç uzunluğundadır

İnce, hızlı ve çoğunlukla kahverengi-gri

büyük kulaklar, kısa kuyruk

GEYIK FARESI

mersin fare ilaçlama

Fare ilaçlama uygulamasında olabildiğince Profesyonel destek almanız önerilmektedir. Sizin tarafınızdan yapılan uygulamalar bazen onların daha da çoğalmasına neden olabilirler.

Fare İlaçlama Uygulaması Planlama

TL80/uygulama
 • First Feature
 • Second Feature
 • Third Feature
Detaylı bilgi içi hemen arayın...!
Hemen Arayın 100%
ALO İLAÇLAMA HATTI