EV FARE FARE KONTROLÜ VE HASTALIK GERÇEKLER

Sıçanlar ve Fareler, çeşitli hastalıkların insanlara ve evcil hayvanlara yıllarca yayılmasından sorumluydular. Ancak bugün, sanitasyon, etkili ilaçlar ve kemirgen ve böcek kontrol programlarındaki gelişmeler nedeniyle, kemirgenlerin hastalık tehdidi eski zamanlarda ki kadar önemli değil. Ancak kanalizasyon, çöp vb. Alanlarda seyahat eden kemirgenlerin alışkanlıklarından dolayı, hala insan ve hayvan hastalıklarının bulaştığı vakalar vardır ve ayrıca sıçanların ve farelerin insanlara yakın yerlerde yaşadığı şehirlerde hastalık salgınlarının potansiyeli de vardır. Ancak tehdit küçük olsa da, her zaman akılda tutulması gereken bir potansiyeldir.

Sıçan ve fare veya parazitler tarafından bulaşan daha yaygın hastalıklardan bazıları şunlardır:

 1. Veba – sıçanlardan oryantal sıçan pire tarafından insanlara yayılır.
 2. Murine Typhus – enfekte sıçanlardan insanlara da oryantal fare pire tarafından bulaşan bir bakteriyel organizmadan kaynaklanır.
 3. Rickettsial çiçeği – ayrıca bakteriyel bir organizmanın neden olduğu fareler tarafından farelerden insanlara bulaşır. 
 4. Salmonelloz (akut gıda zehirlenmesi) – kanalizasyonlarda, canlı stok tesislerinde, fosseptiklerde, çöplüklerde, çöplerde ve benzer ortamlarda gelişebilen bir bakteriden kaynaklanır. Bu sıçanlar ve fareler tarafından fekal dışkılama tarafından yayılır.
 5. Sıçan Isırığı Ateşi – hem sıçan hem de farelerin tükürüklerinde yaşayabilen bir bakteriden kaynaklanır. Günlerce sürebilir ve bazen ölümcül olan grip benzeri belirtileri vardır.
 6. Leptospirosis, Lenfositik koriomeningit, trichinosis, tifo, dizanteri ve diğerleri gibi.

EV FARESİ FARE İSTİLASI BELİRTİLERİ

Sıçanlar ve fareler neredeyse her zaman keşiflerine yol açabilecek işaretler bırakırlar. Aramak için işaretler şunlardır:

 1. Dışkı (kritik)
 2. Yuve ve yollar
 3. Yağ izleri veya tırnak işaretleri
 4. İdrar Lekeleri (İdrar siyah bir ışıkla parlar)
 5. Canlı veya ölü kemirgenler
 6. Kemirgen sesler ya da etrafta dolaşıyor
 7. Kemirgen kokular (özellikle fareler)

PERAKENDE EV FARESİ FARE YEMLER SATIN ALMAYIN

Ziraat mağazalarında satılan fare yemlerinin çoğu profesyonel kullanım yemleri olarak aynı cezbedici veya aktif maddeleri içermez. Her ne kadar ambalaj ve reklamlar ikna edici görünebilir olsa da, milyonlarca lira tüketiciler tarafından yılda sadece çalışan olmayan kemirgen yem ürünleri üzerinde harcanıyor. Bu nedenle, en yüksek kalite , yalnızca en iyi Profesyonel Kalite sıçan ve fare kontrol ve yem ürünlerini mümkün olan en düşük fiyata sunmayı taahhüt etmektedir. Konferansa ve bağlılığımıza güvenebilirsiniz .

TÜRLERE GÖRE FARE KONTROLÜ

Sıçanların nasıl öldürüleceği hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın.

EV FARESİ VE FARELER

Ev faresi

Ev faresi

Vücut 2-5 inç uzunluğundadır

İnce, hızlı ve çoğunlukla kahverengi-gri

büyük kulaklar, kısa kuyruk

Ev fareleri nispeten büyük kulakları ve küçük siyah gözleri olan küçük kemirgenlerdir. Yaklaşık 1/2 ons ağırlığındadırlar ve genellikle açık kahverengiden griye renklidirler. Bir yetişkin 3-4 inç kuyruğu da dahil olmak üzere yaklaşık 5 ila 7 inç uzunluğundadır.

Sızıntı, taze yağ izleri ve paletler farelerin aktif olduğu alanları gösterir. Fare yuvaları, genellikle korunaklı yerlerde, ince öğütülmüş kağıttan veya diğer lifli malzemeden yapılır. Ev fareleri varlıklarını tanımlayan karakteristik bir misk kokusuna sahiptir. Fareler çoğunlukla geceleri aktiftir, ancak gündüz saatlerinde görülebilir. Mersin Fare ilaçlama

Ev faresi bir hantavirüs taşıyıcısı olarak bulunmamışken, diğer fareler var. En önemlisi geyik faresi ve beyaz ayaklı fareler, bazen de Güney ve Batı eyaletlerinde kabinler ve müştemilatlar işgal ediyorlar. Ev faresi, gri renkli ceketiyle geyik faresi ve beyaz ayaklı fareden ayrılır. Diğer iki tür, üstte ve beyaz alt kısımda koyu renklenme arasında belirgin bir sınır çizgisi bulunan beyaz bir alt tarafa sahiptir. Buna ek olarak, ev faresi üzerindeki kuyruğun üzerinde neredeyse hiç kürk yokken, geyik faresi ve beyaz ayaklı farenin kuyrukları orta derecede iyice kabarık ve üstte açık ve altında hafiftir. Mersin Fare ilaçlama

Ev fareleri genellikle tahıl gevreği yemeyi tercih etseler de,  çok farklı yiyecekleri örnekleyecektir. Fareler, tat, işitme, koku ve dokunma duyularına sahiptir. Mükemmel tırmanıcılar ve herhangi bir kaba dikey yüzeye kolaylıkla çıkabilirler.  Kabloları veya kablo halatları boyunca yatay olarak çalışırlar ve zeminden düz bir yüzeye 12 inç kadar zıplayabilirler. Fareler, 1/4 inçten biraz daha büyük açıklıklar boyunca sıkışabilirler. Ev fareleri, genellikle yılın sonbaharında, dış hava sıcaklıklarının daha soğuk olduğu evlere doğru yol alır.

Bir yılda, bir dişi 5 ila 10  arasında yavruya sahip olabilirler. Gençler eşleştikten 19 ila 21 gün sonra doğarlar ve üreme olgunluğuna 6 ila 10 hafta arasında ulaşırlar. Bir farenin ömrü muhtemelen 9 ila 12 aydır. Mersin Fare ilaçlama

Ev fareleri çok küçük olduğu için, evlere ve diğer binalara sıçanlardan çok daha kolay girebilirler. Sonuç olarak, ev faresi istilaları muhtemelen sıçan istilalarından 10 ila 20 kat daha yaygındır. Etkili kontrol, sanitasyon, dışlama ve nüfus azaltmayı içerir. Sanitasyon ve dışlama önleyici tedbirlerdir. Bir fare istilası zaten mevcut olduğunda, yakalama veya yemleme gibi bir miktar nüfus azaltma hemen hemen her zaman gereklidir.

Başarılı uzun vadeli fare kontrolünün anahtarı, mümkün olan her yerde barınak ve gıda kaynaklarının sınırlandırılmasıdır. Yakalama, fareler sayısız olduğunda iyi çalışır veya bir yemleme programından sonra bir takip önlemi olarak kullanılabilir. Bir yemleme programı göz önüne alındığında, ölü farelerin varlığının bir koku veya sağlık sorununa neden olup olmayacağına karar verin. Eğer öyleyse, yakalama en iyi yaklaşım olabilir. Farelerin çıkarılması, problemin tekrarlanmaması için bunları dışarıda bırakmak için adımlar atılmalıdır.

Yemlerde çeşitli rodentisitler kullanılır. Antikoagülan rodentisitler en yaygın olarak bulunur ve binaların içinde ve çevresinde kullanılabilir. Tüm rodentisitler insanlar, evcil hayvanlar ve vahşi hayvanlar için zehirli olduklarından, hedefsiz hayvanların zehirlenmesini önlemek için özel önlemler alırlar.

Fareler sınırlı miktarlarda yiyecek ve barınak ile çok küçük alanlarda yaşayabildiğinden, özellikle eski yapılarda ve çevresinde kontrolleri çok zor olabilir. Gıdaların depolandığı, işlendiği veya kullanıldığı çoğu bina, farelerin yerleşmesinde iyi rol oynar. İyi fare ilaçlama uygulaması nadiren fareleri kontrol edecek olsa da, kötü fare ilaçlama uygulaması onları çekeceğinden ve onların daha fazla sayıda gelişmesine izin vereceğinden emin olabilirsiniz. Farelerin barınabileceği yerlerin ortadan kaldırılmasına özellikle dikkat edin.

Ev farelerinin kontrolünün en başarılı ve kalıcı şekli Profesyonel fare yemleme uygulaması yapılmasıdır. Farelerin bir yapıya gireceği ¼ inçten daha büyük tüm boşlukları ve açıklıkları ortadan kaldırarak “onları inşa edin”.  Su boruları, menfezler ve metal veya betona sahip yardımcı kablolar için temellerin ve açıklıkların etrafındaki çatlakları kapatın. Kapılar, pencereler ve ekranlar sıkıca oturmalıdır. Kemerleri önlemek için kapıların ve pencerelerin kenarlarını metal ile örtmek gerekebilir. Plastik tarama, rubberor vinil, yalıtım köpüğü, ahşap ve diğer sızdırmaz malzemeler fareler tarafından kullanılan deliklerin takılması için uygun değildir.

GEYIK FARESI

mersin fare ilaçlama

Geyik fareleri ağaçlıklı veya çalılık alanlarda yaşar ve genellikle çitlere yerleşir. Ara sıra, bitişik alanlardan ve ağaçlık alanlarından binalara taşınırlar.

Geyik farelere bazen “ayaklı” fareler denir. Ev fareleriyle aynı büyüklükte oldukları halde, ev farlarından farklı bi-renkli kuyruk ve gövdeleriyle kolayca ayırt edilebilirler. Kuyruğun üst kısmı ve geyik faresi gövdesi koyu renklidir, genellikle bir miktar kahverengi kahverengidir (yavrular gri bir üst kat olmasına rağmen) ve alt tarafı beyazdır. Geyik fareleri ayrıca ev farelerinden daha büyük gözlere ve kulaklara sahiptir.

Geyik fareleri tüm yıl boyunca aktiftir ve kış sezonu için yiyecekleri ağaç sincaplarının yaptığı gibi depolar. Fındık, tohum, çilek ve böcekler her zamanki yiyeceklerdir. Açık havada, bu fareler kütükler halinde, kütükler altında, içi boş ağaç oyuklarında veya terk edilmiş kuş yuvalarında yuvalar oluşturur. Yıl boyunca 2 ila 7  arasında doğabilir.

Geyik fareleri genellikle gıda maddelerine ve mobilyalara zarar verebilecekleri daha soğuk aylarda evlere, garajlara, depolama alanlarına ve depolanmış kampçılara girerler. Kullanılmayan yazlık evlerde veya evlerde, döşemeli mobilyalara zarar verilebilir.

Geyik fareleri 1990’ların başında New Mexico ve Güneybatı Amerika Birleşik Devletleri’nde birkaç kişinin ölümüne neden olan bir Hantavirus salgınına neden olduğu atfedilmiştir. Hantavirus, akciğer dokusunu enfekte eden ve 4-5 gün içinde enfekte olduğu insanların çoğunda ölüme neden olan grip benzeri bir virüstür.

Fare ilaçlama uygulamasında olabildiğince Profesyonel destek almanız önerilmektedir. Sizin tarafınızdan yapılan uygulamalar bazen onların daha da çoğalmasına neden olabilirler.


Detaylı Bilgi için Tıklayın

Fare İlaçlama Uygulaması Planlama

TL80/uygulama

 • First Feature
 • Second Feature
 • Third Feature

Buy Now
Detaylı bilgi içi hemen arayın…!
Hemen Arayın
100%

ALO İLAÇLAMA HATTI